Warsztaty sprawnego myślenia rozwijają u dzieci kluczowe umiejętności poznawcze, niezbędne do ich ogólnego rozwoju umysłowego. Zajęcia kładą nacisk na istotny proces uczenia się dziecka i wykształcenie prawidłowych nawyków w czasie efektywnej nauki.
Podczas zajęć uczymy się wykorzystywać silne strony mózgu. Program warsztatów obejmuje lekcje poświęcone m.in. szybkości orientacji, pamięci czy koncentracji. Na konkretnych zajęciach trenujemy także myślenie analityczne, umiejętność współpracy i współdecydowania.
Ćwiczenia dobrane są tak, by możliwie skutecznie kształciły określone umiejętności: rozwijały ogólną sprawność myślenia (samodzielnego, logicznego, przestrzennego, strategicznego, kreatywnego czy krytycznego), usprawniały pamięć (słuchową, wzrokową, krótkotrwałą i długotrwałą), rozwijały spostrzegawczość, zachęcały do aktywności.
W czasie warsztatów uczymy się także empatii, współpracy w zespole, trenujemy umiejętności przekonywania, udowadniania swoich racji i rozwiązywania problemów.
Adresatami zajęć są zarówno dzieci młodsze, z klas 0, 1-3, jak i te starsze, z klas 4-6. Zagadnienia dopasowane są do możliwości i wieku dzieci.
Wiemy, że organizacja uczenia powinna być niekonwencjonalna i ciekawa dla samych uczniów, dlatego na naszych zajęciach wykorzystujemy nowoczesny moduł interaktywny, dający niezliczone możliwości ćwiczeń, angażujący i motywujący uczniów do aktywności, cieszący się wśród nich dużą popularnością. Realizowana przez nas tak atrakcyjna formuła zajęć jest gwarantem szybszego, skutecznego i bardziej przyjaznego mózgowi uczenia się.
Lekcje prowadzone są w przyjemnej formie zabawowej i aktywizującej dzieci. Wykorzystywane są do tego celu różnorodne materiały edukacyjne (kolorowanki, układanki), ciekawe i angażujące dzieci gry (np. ćwiczące kooperację, spostrzegawczość, kreatywność, strategiczne i przestrzenne myślenie czy pamięć), zabawy symulacyjne i quizy.
Gry planszowe stanowią ważny element naszych zajęć. Doceniamy ich potencjał we wspołczesnej edukacji szkolnej. Umiejętności ćwiczone przez dzieci w czasie gry, takie jak myślenie analityczne, koncentracja, wytrwałość, myślenie strategiczne czy logiczne, są kluczowe w procesie efektywnego uczenia się i nabywania nowych kompetencji.
Wybierane przez nas gry nie są przypadkowe. Dopasowujemy je pod kątem ćwiczenia konkretnej umiejętności. Starannie wyselekcjonowane, bardzo często rekomendowane przez stowarzyszenie Mensa International i nagradzane przez rozmaite oranizacje oświatowe są wiarygodnym narzędziem edukacyjnym.
Zajęcia trwają zwykle 45-60 minut, odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu.
Grupy liczą od 8 do 15 uczniów i dobrane są pod kątem wieku.
Koszt zajęć jest zależny od wielkości grupy i częstotliwości lekcji. Waha się w granicach 80-100 złotych miesięcznie od ucznia.